Ήττα από τον Παοκ

πανό

Ήττα για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος εναντίον του ΠΑΟΚ με τελικό σκορ 72 – 59!
Στο δεύτερο δεκάλεπτο κερδίσαμε μια διαφορά 7 πόντων 16 – 23 την οποία δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε και έτσι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισορροπημένα 29-25!

3.30 λεπτά πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 42- 38 υπέρ του ΠΑΟΚ και κάπου εκεί προς το τελευταίο δίλεπτο, 3-4 επιπόλαια λάθη και κλεψίματα έδωσαν κάποια καλάθια και φάουλ στον αντίπαλο και μια ικανοποιητική διαφορά 10+ πόντων από την οποία δεν μπορέσαμε να ανακάμψουμε ποτέ.
Συνήθως σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού είμαστε πιο συγκεντρωμένοι και σοβαροί ..
Η διαφορά αυτή στο τέταρτο δεκάλεπτο έφτασε μέχρι και τους 16 πόντους για να μειωθεί τελικά στους 13 πόντους διαφοράς.
Στον πρώτο γύρο είχαμε κερδίσει τον πάοκ με 16 πόντους διαφορά (65 – 49)!

Για μια ακόμα αγωνιστική διατηρούμαστε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ισοβαθμώντας με την ομάδα των Γαργαλιάνων στις 4 νίκες και με την οποία παίζουμε την επόμενη αγωνιστική στην Τέντα το Σάββατο στις 16:00!